Odlew betonowy CompassLaserowe systemy pomiarowe są coraz powszechniejsze wśród Stolarzy. Są niezwykle przydatne - dokładnie zmierzą to, co miarą i kątomierzem da się złapać tylko w przybliżeniu. Ale jeden system pomiarowy drugiemu nie równy. Przenoszenie danych z systemu pomiarowego do specjalistycznego programu jakim jest np. Compass CAD10 wymaga stworzenia interface. Są systemy, które taki XML interface do Compassa posiadają (np. Flexijet) - oraz są systemy, które takiego interface nie posiadają. Najbardziej popularny obecnie system - Disto3D nie ma takiego połączenia. To skomplikowana sprawa i dlatego w związku z dużą ilością pytań i dzwoniących Stolarzy odpowiadamy na te pytania, które się powtarzają:

 

1. Czy pomiar wzięty systemem Disto3D można zaimportować do Compass CAD opcja BETON?
 -- Nie, nie da się tego zrobić.

2. Jaki system pozwala mierzyć schody na beton, przenosić je do CAD10 i dalej konstruować nakładki w Compass CAD10?
-- Jedyny znany nam system to Flexijet. Po imporcie z FlexiCAD (aplikacja, będąca na wyposażeniu Flexijeta) w Compass CAD10 widać dokładnie skorupę betonową z prawdziwymi wysokościami każdego stopnia betonowego oraz wszystkie linie pomocnicze (gdzie są światełka, ściany, drzwi, uskoki i wszystkie elementy naniesione w pomiarze. Widząc wszystkie elementy można w Compass CAD10 tworzyć obłożenie drewnem, poręcze, galerie, etc

3. A co jeżeli chodzi o pomiar zwykłych schodów (nie na beton)?
-- Podobnie. Dane z Flexijeta "wpadną do Compass" wraz ze wszystkimi liniami pomocniczymi i linie te będą widoczne na rzutach bocznych i z góry (np. zmierzone okno albo kratka wentylacyjna).

4. Czy to oznacza, że Disto3D to zły system?
-- Absolutnie nie. To bardzo dobry system pomiarowy mający szereg zalet. Po prostu Disto3D na wyposażeniu nie ma specjalistycznego oprogramowania, które pozwala na współpracę z takimi aplikacjami jak Compass CAD10. Od przedstawicieli Flexijet wiemy, że Disto3D można podłączyć z oprogramowaniem FlexiCAD, wtedy znikają powyższe problemy, bo można używać Disto3D i przez FlexiCADa przekazywać dane do Compass CAD10 (schody betonowe oraz zwykłe)

 

1 beton Beton Flexijet
Beton Compass Beton gotowe